należy zobaczyć

 ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY W CHORZOWIE

Zoo –  to miejsce, które maluchy odwiedzają najchętniej i zwiedzają z zapartym tchem.
Śląski Ogród Zoologiczny zamieszkuje ponad 3 tysiące zwierząt! Z pewnością każde dziecko znajdzie tutaj swojego ulubieńca. W tym zwierzyńcu mieszkają zarówno zwierzęta rodzime, jak i te z najdalszych stron świata. W Mini-ZOO będziecie mieli możliwość dotknąć i pobawić się z niektórymi zwierzakami – oczywiście pod opieką ich opiekunów. Interesująca do obejrzenia jest także Kotlina Dinozaurów, w której poznacie kilkunastu przedstawicieli tych wymarłych stworzeń. Dla najodważniejszych maluchów jest możliwość pokonania Mini Parku Linowego. Przeszkody znajdują się od 1,5 do 3 m nad ziemią. Niezapomniana przygoda dla każdego dziecka gwarantowana!

Okazy dinozaurów to fantastyczna atrakcja dla dzieci

☀ PARK OGRODZIENIEC W PODZAMCZU

Atrakcje Parku w Ogrodzieńcu skierowane są do całej rodziny – zarówno mali, jak i duzi znajdą tutaj zajęcie dla siebie. Dzieci ciekawe świata zachęcamy do odwiedzenia Parku Doświadczeń Fizycznych. Tutaj dzięki pomocy ponad 30 urządzeń dowiecie się,                  jak w dzisiejszym świecie działają podstawowe prawa fizyki. Niektórymi ze znajdujących się tam maszyn gotowych do sprawdzenia są: symulator lotów, wózki na szynach, kalejdoskop, pryzmat, wir wodny, telegraf akustyczny… W Parku Miniatur obejrzycie idealnie odwzorowanie makiety zamków, warowni i innych budowli. Wszystko zgodnie z ich prawdziwą historią! Całoroczny Tor Saneczkowy jest doskonałą atrakcją dla każdego. Musicie się tylko wygodnie usadzić w specjalnie przygotowanych wózkach i rozpocząć przygodę. Zjeżdżalnia jest dość kręta, ale jest na tyle dobrze wyprofilowana, że nie musisz obawiać się o wypadek. Oczywiście na terenie obiektu nie mogło zabraknąć miejsca dla najmłodszych gości – Park Rozrywki posiada wiele karuzeli, zjeżdżali oraz innych urządzeń do zabawy, a wszystko utrzymane jest w średniowiecznym klimacie.                                          Rodzicom i nastolatkom polecamy wejście do Domu Legend i Strachów. Tam oko w oko spotkacie się z najstraszniejszymi stworzeniami świata, jednak mimo wszystko zapewniamy porządną dawkę śmiechu!

☀ WAROWNIA W PSZCZYNIE

Warownia Pszczyńskich Rycerzy z myślą o najmłodszych przygotowała liczne atrakcje         w średniowiecznym stylu, zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla grup z przedszkoli i szkół. Wizyta w Warowni pozwala łączyć naukę historii z dobrą zabawą, poprzez interaktywne lekcje, gry, zabawy i konkursy. W sezonie letnim, mali goście mogą wyszaleć się na ogromnym baśniowym placu zabaw, rozciągającym się wokół zamku. W weekendy organizuje specjalne zajęcia dla dzieci wypełnione niespodziankami, takimi jak pokazy, warsztaty czy zajęcia plastyczne. W zamkowej restauracji przygotowywane są potrawy tworzone specjalnie z myślą o podniebieniu dzieci.

STREFA KULTURY W KATOWICACH

Strefa Kultury, która w ostatnich latach powstała w Katowicach tuż obok słynnego Spodka to obiekty kulturalno-rozrywkowe: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i nowe Muzeum Śląskie. Przyciągają nie tylko architekturą, ale także świetnie zagospodarowanym terenem wokół,  w którym przyjemnie spędza się czas z dziećmi. Warto zabrać je także do Muzeum Śląskiego, gdzie powstała specjalnie dla nich wydzielona strefa zabawy i interaktywnych gier czy wspiąć się na wieżę dawnego szybu Warszawa II, gdzie powstał punkt widokowy pozwalający podziwiać panoramę Katowic i ich okolic.